Racer GP 5

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2405
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Racer GP 5

Příspěvek od Lubomir Koutny » 05 črc 2023 21:09

Občas již se přinutím zlikvidovat některou z krabic obsahující starší modely. některé rozdám, jiné horší končí žehem a ty nejhorší hned v popelnici. Naposled jsem otevřel krabici ve kterém byla dvacetinka racera GP 5. Model je hezký, jen zaprášený a z nalomenou polovinou VOP, samozřejmě, že guma byla po deseti letech zteřelá. Oprava na 10 minut a šlo se na můj plácek, přibral jsem ještě dvacetinku Fokker V.17.
Nový svazek jsem udělal o málo kratší než byl původní, takže těžiště je asi v 32% hloubky křídla. Na první natočení 300 obrátek to byl jen rychlejší prodloužený kluz, na 500 pak model zatáčel doprava. Natáhl jsem model VOP a namačkal SOP doleva, natočil 700 obrátek, model nastoupal asi jen 3 m výšky, stále byl rychlý, letěl 70 m rovně a pak začal zatáčet doleva tak, že pak letěl těsně kolem paneláku do parku. Je jasné, že to potřebuje ještě trochu natáhnout, více natočit a hlavně létat na letišti.
Bylo úplné bezvětří a tak jsem hned do Fokkera natočil 700 obrátek a vypustil uprostřed plácku, následovala strmá, levá stoupavá spirála do výšky asi 20 m, pak výdrž a klouzavý let s lehkým pohupováním. Tak jsem lehce natlačil VOP, opět natočil 700 a následovalo překvapení, ůzká nízká zatáčka a předčasné přistání. Následuje malé natažení VOP, lehké nakroucení negativu na pravém křídle, opět 700 otáček a fantastický výstup do výšky asi 25m, něco tam dýchlo, modelu se nechtělo dolů, naštěstí se hodně rozhoupal a těsně u parčíku přistál. Štěstí bylo vyčerpáno a šlo se domů.
Přílohy
DSCN5561.JPG
DSCN5557.JPG
DSCN5560.JPG
DSCN5559.JPG
0

Odpovědět