Nejbližší akce

01.06.2024

Rakovnické minimakety 2024

24.08.2024

Pohár Jiřího Merty 2024

07.09.2024

Minimaketářské nebe v Trnávce 2024

Rakovník 1.6.2019

Šestnácté setkání stavitelů a pilotů malých maket je za námi. Z reakcí zúčastněných byla znát spokojenost s akcí a jako vždy s dobrou partou. Svatý Petr je patrně také modelář, protože takové počasí by se mělo zasadit do zlata. Naším hostem letos byl Mirek Rohlena – konstruktér mnoha malých maket pro IGRU, Modelu, ABC a Karla Hackera. Rád viděl, že se jeho konstrukce staví dál a že také létají. V pergole nebylo možné dát na stůl ani kafe, jak byla plná nádherných modelů. Postavili jsme ji asi dobře, protože bez úhony přečkala útok V-2, když Standa Černý zadal škpatné koordináty letu na Londýn. Druhý útok na pergolu provedl taranem Honza Veselý s vystřelovacím Mustangem. Byl to první žák regulerně se účastnící setkání s vlastním modelem. A dík patří zejména Michalu Křepelkovi, který pomohl se zalétáním jeho Pipera 15. Dalším hitem byla stavebnice malého Pipera 15, kterou navrhl Dáda Dvořák a laserem řeže Jára Hoblík. Nebyla by tohle cesta jak získat mládež? Úspěch měl Jára Hoblík (mj. účastník několika prvních Openscale) i se svou řízenou SE-5A a s upoutaným Jakem. Někteří viděl účko zblízka poprvé.

Co jsem stačil zaznamenat, účastníků, kteří vydrželi na setkání déle, bylo šestnáct, tréměř všichni s doprovodem potomků. Dále nám předvedli modely a zase odjeli další čtyři. I přes pomoc Zbyňka Musila a Honzy Šnejdara jsem byl dost vytížen, taže jsem si je nestačil poznamenat.

Kdo a co létalo, uvidíte na fotkách. Seznam by vydal na mnoho.

Ještě informuji o úletu – Martinovi odletěl Zlín XII krémové barvy na elektro směrtem přes les k cyklostezce do Senomat.

Fotky z akce (Honza Vrba)

[Dáda Dvořák]