Nejbližší akce

01.06.2024

Rakovnické minimakety 2024

24.08.2024

Pohár Jiřího Merty 2024

07.09.2024

Minimaketářské nebe v Trnávce 2024

Zajímavé minimaketářské odkazy

web.mac.com/tectonite/iWeb/Site 2/FACE.html

Autor webu Bernard Guest je návštěvníkům serveru MinimaketyCZ znám jako pořadatel přidružené akce při Openscale 2008, na které se představí poprvé v Česku kategorie modelů FAC, s jejichž charakteristikou nás Bernard seznámil v článku Představení kategorií FAC. Jeho server má být středobodem dění okolo FAC v Evropě a pokud vás kategorie FAC chytila za srdce, jistě se stanete pravidelnými návštěvníky jeho webu.


www.jetex.org

Web (anglicky) o modelech poháněných tryskovými motory (Jetex, Rapier). Nejzajímavější částí je diskusní fórum se spoustou zajímavých vláken o stavbě, létání a problémech s těmito modely. Fórum obsahuje množství fotografií rozestavěných i dokončených modelů.


www.ffscale.co.uk

Stránky Mika Stuarta - nejlepší zdroj inspirace pro stavbu minimakety poháněné motory Rapier. Na webu jsou volně ke stažení plánky, většinou v PDF. Pokud se chcete aktivně zúčastnit Rapier Summitu, začněte určitě zde.


www.smallflyingarts.com

Velmi pěkné stránky (anglicky) o modelaření. Najdete zde plánky volně ke stažení, diskusi, články popisující různé způsoby stavby modelů, rady pro začátečníky, atd.


www.geocities.com/dmlivesay/

Plánky na oříšky v PDF. Od plánků kreslených ručně a pouze nascanovaných až po velmi pěkně propracované plánky exportované z CAD systému.


peanut.scale.free.fr

Francouzský web věnovaný modelům oříšků - u některých modelů jsou k dispozici kromě fotografií hotového modelu i podklady a plánek (většinou ve formátu GIF).


www.deathtrapsquadron.com/plans.html

Přes 20 plánků na oříšky.